Nagrody Qltowy Kosmetyk

Za nami 22. edycja konkursu Qltowy Kosmetyk. Ponad 200 osób wzięło udział w uroczystej Gali, która odbyła się w eleganckich wnętrzach warszawskiej Villi Foksal. O wystrój zadbała firma Noble Flower, nagrody specjalne ufundował KinAds. To wyjątkowe spotkanie poprowadziła popularna aktorka i prezenterka, a zarazem jurorka tegorocznej edycji – Barbara Kurdej-Szatan.

Qltowy Kosmetyk to coroczny konkurs organizowany przez nasz magazyn. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 600 produktów – co świadczy o rosnącej popularności konkursu. Oceniane były m.in. produkty do pielęgnacji twarzy oraz ciała, kosmetyki apteczne i ekologiczne, preparaty do włosów, produkty przeznaczone dla dzieci, kosmetyki męskie oraz preparaty do higieny intymnej. Pojawiły się nowe kategorie i produkty, takie jak kosmetyki dla sportowców. Największym wyzwaniem była ocena produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała – w tej kategorii nadesłano najwięcej zgłoszeń. Duża konkurencja była również w kategorii produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów.

 

Wręczyliśmy 76 statuetek. Tytułem Qltowy Kosmetyk uhonorowaliśmy 42 produkty, zaś miano Qltowego Konceptu, za wyjątkowy pomysł, zgodny z trendami konsumenckimi oraz duży potencjał sprzedażowy, przyznaliśmy 34 firmom. Zwycięzcy, oprócz statuetki, otrzymali nieograniczone czasowo prawo do posługiwania się znakiem Qltowy Kosmetyk 2018.
O nagrodach decydowało Qltowe Jury w składzie:
Paweł Woch (sieć drogerii LABOO),
dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska (dermatolog, Centrum Viva-Derm),
Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl, blogerka, stylistka i dziennikarka modowa),
Dorota Gardias (dziennikarka i prezenterka pogody),
Barbara Kurdej-Szatan (aktorka i prezenterka),
Agnieszka Zielińska (Skin Ekspert, autorka projektu Beauty Code), Rafał Maślak (model),
Anna Orłowska (wizażystka),
Beata Farmus (prezes Wydawnictwa Media Direct)
oraz Magdalena Ziętkiewicz (redaktor naczelna magazynu Kosmetyki).

Jurorzy z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością podeszli do wyboru najlepszych kosmetyków zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu.Obrady odbyły się 15 maja w restauracji Akademia. Wybór kosmetycznych hitów okazał się niełatwym zadaniem – liczba nadesłanych produktów przerosła oczekiwania jurorów. Do wypróbowania musieli zaangażować swoich najbliższych – żony, mężów, dzieci czy przyjaciół. W tegorocznej edycji jurorzy zwrócili szczególną uwagę na kosmetyki naturalne, których zgłoszono rekordowo dużo, co odpowiada obecnym trendom na zdrowe produkty bez sztucznych dodatków. – Mam wrażenie, że cały czas rośnie zainteresowanie produktami ekologicznymi – konsumenci bardzo zwracają uwagę na to, czy sam produkt jest naturalny – mówiła dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, jurorka Qltowego Kosmetyku.
Wiele uwagi poświęciliśmy polskim firmom. – To, co w tym roku zwraca uwagę, a mnie napawa dumą, to to, jak wiele ze zgłoszonych kosmetyków jest produkowanych przez polskie firmy kosmetyczne, również te młode, dopiero raczkujące na polskim rynku – podkreśliła Beata Farmus, prezes Wydawnictwa Media Direct.
Każdy z jurorów z przyjemnością testował produkty, trudniejszym zadaniem była ich ocena. – Udział w tym konkursie to była ogromna przyjemność. Uwielbiam kosmetyki! Zatem w roli jurora odnalazłam się znakomicie – podsumowała swój udział Barbara Kurdej-Szatan.

W uroczystej gali, która sfinalizowała 22. edycję konkursu, wzięło udział ponad 200 zaproszonych gości. Podczas gali były emocje, była radość, były też ciekawe rozmowy branżowe.
Czerwcowy wieczór był okazją do spotkania się osób, które na co dzień rywalizują ze sobą na polu zawodowym, tę sposobność nasi goście wykorzystali do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Galę uświetniła wystawa fotografii autorstwa Mariusza Kalinowskiego. Nadmorskie wschody słońca, zasnute mgłami brzegi rzek Podlasia, urokliwe mazowieckie krajobrazy zachwyciły uczestników spotkania, a piętnastu z nich, mających szczęście w losowaniu, otrzymało prezentowane prace wraz z imienną dedykacją autora.


Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy zgłosili swoje produkty do tegorocznej edycji. Testowanie kosmetyków było dla nas niezwykłą przyjemnością, a wyłonienie laureatów wielkim wyzwaniem. Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i nominowanym serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!