Wybrano nowy zarząd Torf Corporation. Prezesem został Paweł Pietruszka.

Paweł Pietruszka w czerwcu oficjalnie objął funkcję prezesa Zarządu Torf Corporation. W nowym zarządzie zasiadają także: dyrektor marketingu Anna Gajewicz, dyrektor operacyjny Błażej Kuliński i dyrektor finansowy Michał Gumiński.

Nowo powołany prezes zarządu posiada wieloletnie doświadczenie w branży kosmetycznej w obszarze sprzedaży, marketingu i rozwoju produktu. Wspólnie z zespołem rozwinął wyróżniającą się na rynku kosmetycznym markę tołpa. Jednocześnie w tym okresie Torf Corporation stał się kluczowym dostawcą kosmetyków i oral care w Europie Środkowo-Wschodniej. Paweł Pietruszka pracuje w spółce od 13 lat, od początku związany był z działem sprzedaży, a wcześniej eksportu. Ostatnie 6 lat pełnił funkcję dyrektora sprzedaży.

Spółka ma przed sobą ambitne plany wzrostowe, które w dużej mierze zamierza realizować w eksporcie. Eksport w firmie Torf już w tym roku przekroczy próg 20% obrotów, a w perspektywie najbliższych 3-4 lat ma osiągnąć udział ponad 40%. Jednocześnie zamierzamy dynamicznie rozwijać markę tołpa oraz inne brandy na rynku krajowym, gdzie wciąż widzimy potencjał wzrostu – mówi Paweł Pietruszka.

Torf Corporation działa na polskim rynku kosmetycznym od 29 lat. Spółka produkuje kosmetyki pod znaną marką tołpa, jak również jest kluczowym dostawcą kosmetycznym dla największych sieci w regionie pod markami własnymi (private label). W 2017 roku Fundusz należący do Resource Partners kupił 70% udziałów Torf Corporation w ramach nowego funduszu European Equity Partners II.