Delia Cosmetics laureatem nagrody Grohmana

Prezes Delia Cosmetics – Karol Szmich odebrał nagrodę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. pod patronatem Henryka Grohmana w kategorii Inwestor Mecenas za działalność filantropijną. To już kolejne docenienie działalności filantropijnej Delia Cosmetics i dodatkowe podkreślenie obecności firmy w regionie.

Jako strategiczny partner fundacji Gajusz, Delia Cosmetics od lat pomaga pensjonariuszom hospicjów. Na tę działalność firma regularnie przekazuje część dochodu pochodzącego ze sprzedaży flagowego produktu – henny do brwi i rzęs. Dodatkowo nieodpłatnie świadczy rozmaite usługi na rzecz fundacji, a także kupuje leki i środki opatrunkowe, by odciążyć rodziców nieuleczalnie chorych dzieci. Działania dobroczynne Delia Cosmetics nie przeszły niezauważone – w 2017 r. jury konkursu Dobroczyńca Roku, przyznało firmie prestiżową, główną nagrodę.

Zapoczątkowana przez dr Józefa Szmicha, a kontynuowana przez jego syna i aktualnego prezesa działalność filantropijna przejawia się w pomocy finansowej i niematerialnej dla setek większych lub mniejszych projektów charytatywnych. O pięknym sercu właścicieli firmy mają okazję przekonać się podopieczni m.in. Domu Samotnej Matki w Łodzi; Fundacji Piękniejsze Życie, wspierającej chorych na raka; Fundacji Pełną Piersią, pomagającej kobietom po rekonstrukcji piersi; Fundacji Krwinka, działającej dla dzieci z chorobami nowotworowymi; organizacji Kwiat Kobiecości, walczącej z rakiem szyjki macicy; Fundacji Tesco Dzieciom; Fundacji Słonie na Balkonie, wspierającej dzieci z trudnych rodzin; Caritasu Archidiecezji Łódzkiej i ponad 400 innych organizacji.