Z myślą o diabetykach

MELLI Care (łac. Diabetes mellitus – cukrzyca) – inspiracją do stworzenia linii dla diabetyków była rodzinna historia właścicielki, Aleksandry Matysiak.

Bliska jej osoba, chorująca na cukrzycę, podpowiedziała, by zainwestowała w produkty dla diabetyków. — Sprawdziłam, czy rodzima branża oferuje kosmetyki dla diabetyków. Znalazłam kilka firm, ale żadna z nich nie koncentruje się tylko na tej grupie odbiorców, a w konsekwencji nie rozwiązuje ich problemów. Dlatego w portfolio mojej spółki postawiłam tylko na takie kosmetyki —  opowiada właścicielka MELLI Care.

Skóra diabetyka może stać się sucha, traci swoje właściwości ochronne i staje się pożywką dla grzybów, drożdży czy bakterii. Podstawowym zabiegiem, w przypadku cukrzyków, powinno być nawilżanie, natłuszczanie oraz wzmocnienie ochrony przeciwbakteryjnej i przeciwgrzybiczej. Dla osób, które cierpią na cukrzycę, Aleksandra Matysiak opracowała recepturę naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Po kosmetyki MELLI Care mogą również sięgać osoby z łuszczycą i mające problemy z tarczycą.

Diabetycy muszą każdego dnia wykonywać sporo zadań związanych z chorobą, w tym m.in. zastrzyki, czy przeliczać zamienniki węglowodanowe. Chcą też ładnie wyglądać i czuć się komfortowo. Problemy ze skórą są dla nich krępujące. Dlatego stworzyłam kosmetyki dobrej jakości, które ładnie wyglądają i pachną. Padło na nutę owocową — wyjaśnia Aleksandra Matysiak.

MELLI Care działa głównie na rynku polskim. Preparaty sprzedaje też do kilku salonów kosmetycznych w Anglii i Holandii. Właścicielka pragnie rozszerzać ofertę marki o nowe produkty – dzięki wygranej w konkursie Go to Brand i finansowym wsparciu, Aleksandra Matysiak planuje rozwijać markę m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii, Korei Południowej i Arabii Saudyjskiej. Planuje też uczestniczyć w targach bolońskich, najważniejszej imprezie kosmetycznej na Starym Kontynencie.

Na pewno będę rozszerzać ofertę pielęgnacyjną dłoni i stóp. Mam coraz więcej zapytań o kosmetyki do twarzy — i również w tym kierunku zamierzam rozwijać biznes w przyszłości — podsumowuje Aleksandra Matysiak.

źródło: Puls Biznesu