CHIC CHIQ – naturalny prezent pod choinkę

Jednym z pierwszych kosmetyków na świecie była maseczka do twarzy w proszku. Marka CHIC CHIQ swoją przygodę z pielęgnacją rozpoczęła właśnie tym pierwszym rozwiązaniem pielęgnacyjnym na świecie.

Jeśli w pędzie codziennych zobowiązań prześcigasz się z myślami, co kupić na prezent świąteczny, zatrzymaj się na chwilę.  Maseczka CHIC CHIQ w formie sproszkowanej, która jest najlepsza dla skóry.  Oto 5 powodów dlaczego warto znaleźć ją pod choinką.

  1. Proces łączenia składników naturalnych w mieszanki, które mają formę „mokrą”, wymagają aktywowania ich natychmiast, co może zmniejszyć lub pozbawić ich efektywności. Nie wspominając już o zredukowaniu długości ich przydatności użycia, jeśli jest to bardzo naturalnie zmieszany produkt. Dla przykładu, witamina C ma bardzo krótką żywotność, kiedy zostanie zmieszana z wodą, najbardziej stabilna pozostaje w formie sproszkowanej.
  2. Składniki znajdujące się w maseczkach w proszku CHIC CHIQ są aktywowane tylko wtedy, gdy zostaną zmieszane z wodą. Dzięki temu, maseczki mają dłuższą żywotność, ponieważ ty decydujesz, kiedy jest aktywować – dlatego też ilość konserwantów użyta w takich formach maseczek jest zredukowana. Tym sposobem produkt jest zawsze świeży i zdrowszy dla skóry.
  3. Naturalne kosmetyki w proszku CHIC CHIQ tworzone są w oparciu o trzy podstawowe zasady Ajurwedy: oczyszczenie, odżywienie i nawilżenie. Produkty dostarczają wszystkiego, czego skóra potrzebuje: wydobywają wewnętrzny blask, nawilżają, odżywiają i oczyszczają.
  4. Składniki są bezpieczne, naturalne i uważnie wyselekcjonowane. Od białej kurkumy, która zbierana jest wyłącznie raz do roku w Himalajach, poprzez płatki róż zbierane z bułgarskich pól, po odżywcze algi z głębin mórz i oceanów całego świata. Całość jest pięknie zapakowana w minimalistycznych, eleganckich i przyjaznych środowisku bambusowych opakowaniach.
  5. Maseczka w proszku CHIC CHIQ podąża 5 tysięczną tradycją, zainspirowaną Ajurwedą, dając tobie poczucie domowego kosmetyku, bez związanych z jego tworzeniem zachodu.

Linia CHIC CHIQ składa się z 5 maseczek w proszku: à la Rose, de la Mer, la Noce, Chocolat i Soirée, więc można skomponować zestaw na kilka miesięcy. Naturalną ajurwedyjską pielęgnację warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Istotne jest, aby obserwować swój organizm, sprawdzać jakie ma potrzeby w różnych porach roku, gdyż sezon ma duży wpływ na to jak zachowuje się nasza skóra.