Brzydka strona urody: Wypadek ciężarówki z podróbkami FOREO

Wypadek ciężarówki w Chinach z 5000 sztuk podróbek szwedzkich urządzeń do oczyszczania i pielęgnacji twarzy FOREO. Marka ujawnia kulisy zdarzenia i publikuje kompromitujący oszustów film.

Jak podały chińskie media WeChat News , do zdarzenia doszło na autostradzie w prowincji Zhejiang na wschodnim wybrzeżu Chińskiej Republiki Ludowej. Przyczyną wypadku był zbyt duży załadunek, który spowodował przechylenie się ciężarówki. Urządzenie LUNA mini 2 były porozrzucane w promieniu 10 kilometrów w okolicy zdarzenia. Kierowca samochodu nie miał większych obrażeń, a zaraz po zdarzeniu wezwał dodatkowy transport, który miał ukryć, że w ciężarówce przewożono urządzenia FOREO . Po tym opuścił miejsce wypadku. Informacje o zdarzeniu dotarły do zarządu marki, która od razu rozpoczęła postępowanie prawne wobec nielegalnej fabryki urządzeń FOREO .

Od początku 2018 FOREO regularnie podejmuje działania mające na celu wykrywanie chińskich fabryk oraz należących do nich magazynów z fałszywkami. Tylko w ubiegłym roku doszło do kilkudziesięciu zatrzymań, których skutkiem jest 5 postępowań karnych. W czasie nalotów udało się zapobiec trafieniu do obiegu aż 30 000 sztuk urządzeń FOREO . Jak podaje Julia Sheng z działu prawnego FOREO , rynek podróbek wart jest już setki milionów, mimo że marka ma niespełna 6 lat. FOREO przypomina, że oryginalne produkty posiadają unikalny numer seryjny, który można sprawdzić logując się na oficjalnej stronie foreo.com . Jednocześnie influencerzy współpracujący z marką, regularnie udostępniają filmy i artykuły, w których pokazują jak odróżnić fałszywki od oryginalnych produktów FOREO. Tylko w czasie jednego dnia – chińskiego Dnia Singli, sprzedaż urządzeń FOREO z legalnych źródeł wynosiła ok 15 milionów dolarów amerykańskich, na platformie Amazon.

Oryginalne urządzenie do oczyszczania twarzy LUNA mini 2 vs. fałszywki