L’Oréal po raz dziesiąty jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata®

L’Oréal, światowy lider branży kosmetycznej, został uznany przez Ethisphere Institute, największą organizację wyznaczającą światowe standardy etyki w biznesie, za jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata roku 2019.

Już po raz dziesiąty L’Oréal otrzymuje to wyróżnienie za działania na rzecz wdrażania kultury etyki, jako ważnego aspektu codziennych praktyk biznesowych.

Jesteśmy pod wrażeniem podejścia L’Oréal, które opiera się na wartościach, długoterminowej wizji
i autentycznym zaangażowaniu w przestrzeganie standardów i wdrażania praktyk etycznego biznesu
. – tak uzasadnił decyzję Timothy Erblich, Dyrektor Generalny Ethisphere. “Gratulujemy wszystkim zespołom L’Oréal zdobycia tego wyróżnienia oraz skutecznej integracji wartości etycznych
w codziennych działaniach
.”

-To wyróżnienie, przyznane nam już po raz dziesiąty przez Ethisphere Institute, jest najlepszym dowodem na to, że ​​firmy mogą być etyczne i jednocześnie osiągać dobre wyniki finansowe. Etyka jest jednym z głównych elementów transformacji Grupy, z czego wszyscy nasi pracownicy na całym świecie są szczególnie dumni – powiedział Jean-Paul Agon, Prezes L’Oréal.

-W świecie ciągłych innowacji, firma o silnej kulturze etycznej jest lepiej przygotowana, aby stawić czoła wyzwaniom przyszłości – skomentował nagrodę Emmanuel Lulin, Wiceprezes i Dyrektor
ds. Etyki L’Oréal.

W 2019 roku wyróżnienia otrzymało 128 przedsiębiorstw reprezentujących 50 sektorów z 21 państw. Trzynasta edycja rankingu pokazuje, że firmy stanowią obecnie ważny element zmian społecznych, który może pozytywnie wpłynąć na sytuację pracowników poprzez promowanie kultury korporacyjnej skupionej wokół etyki.