Kobieto, jesteś rakietą! Akcja na rzecz Fundacji Rak’n’Roll

Międzynarodowy Dzień Kobiet to data rozpoczęcia akcji #kobiecyelement, której pomysłodawcą jest Leszek Stanek, a która wspierana jest przez kobiety rakiety, działające w różnych branżach!

8 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet, to doskonała okazja do pokazania swojej kobiecości i siły. Dlatego też Leszek Stanek i firma kosmetyczna Elfa Pharm połączyły swoje siły, aby wesprzeć fundację Rak’n’Roll – Wygraj życie! i kobiety.

Projekt #kobiecyelement to całoroczna akcja mająca na celu pokazanie tego, że kobiety zmagające się z chorobą, czy innymi trudnościami życiowymi, nie tracą kobiecego elementu. Czasem tylko potrzebują, żeby przypomnieć im o tym, że go mają. Że są kobietami rakietami. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób będących w podobnej sytuacji, jak podopieczni Fundacji Rak’n’Roll, w trakcie trwania projektu w największych miastach w Polsce będzie miał miejsce cykl warsztatów edukacyjnych. Szczegóły już wkrótce.

Ponadto, do akcji zaangażowano fantastyczne kobiety, wśród których znalazły się aktorki, piosenkarki, artystki, lekarki, menadżerki, podróżniczki, trenerki, tatuatorki, a także entuzjastki kosmetyków i sportu. Wszystkie te kobiety mają w sobie energię inspirującą do działania i podążają za swoimi marzeniami – są prawdziwymi kobietami rakietami.

Inspiracją do powstania kampanii pod hasłem #kobiecyelement był cykl wywiadów, do którego Elfa Pharm zaprosiła wyjątkowe kobiety. Wśród rozmówczyń znalazły się między innymi Basia Tworek – ninja jogi, wokalistka Mery Spolsky, czy ilustratorka Monika „Mmuffin” Piszczek, autorka wystawy „Nowa Huta kobietą”.

Pomysłodawcą projektu jest Leszek Stanek, który od lat udziela się charytatywnie, a swoją postawą udowadnia, jak ważne dla kobiet jest wsparcie ze strony mężczyzn. Koordynatorem akcji jest firma kosmetyczna Elfa Pharm Polska, która również od początku swojej działalności angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje, które mają na celu nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Dlatego część dochodu ze sprzedaży kosmetyków marki _Element oraz Vis Plantis przeznaczy na rzecz fundacji.