Dermedic wprowadza nową linię produktów

13 marca 2019 roku w Restauracji Akademia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa marki Dermedic z okazji wprowadzenia na rynek nowej linii produktów do skóry wrażliwej z przebarwieniami Melumin Depigmenting.

Przebarwienia stanowią coraz powszechniejszy problem skórny, nasilający się w średnim i starszym wieku. Wpływają bezpośrednio na wygląd, a w konsekwencji oddziałują na samoocenę i poczucie pogorszenia jakości życia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, marka Dermedic opracowała innowacyjną linię Melumin Depigmenting, którą wyróżnia wielopłaszczyznowe działanie:

  • od bardzo wysokiej ochrony przed promieniowaniem UV (SPF 50+),
  • poprzez ograniczenie procesu powstawania przebarwień w naskórku (kompleks Melumin Tristage),
  • do łagodnego rozjaśniania i usuwania martwego, zmienionego kolorystycznie naskórka i stymulowania jego procesów regeneracyjnych.

Zawarty w produktach innowacyjny, objęty zgłoszeniem patentowym, kompleks MELUMIN TRISTAGE, działa na wszystkie trzy etapy produkcji i transportu melaniny w naskórku: hamowanie aktywności enzymu tyrozynazy, zmniejszenie produkcji melaniny w melanocytach oraz blokowanie transferu melaniny do naskórka.

Gościem specjalnym konferencji była dr hab. n. med. dermatolog Ewa Trznadel – Grodzka, konsultant naukowy marki Dermedic, która omówiła najczęściej występujące przyczyny powstawania przebarwień oraz najnowsze zalecenia w zakresie pielęgnacji i profilaktyki. Ponadto zaprezentowała wyniki badań klinicznych preparatów Melumin.

Koncepcję nowej linii Melumin Depigmenting zaprezentowała Angelika Popiołek, PR & Media Manager marki Dermedic.