Magia w świecie zapachów – moc perfum molekularnych

Każdy z nas jest inny, a nasze historie i styl życia są bardzo różne. Dlatego chcemy wyróżnić się i wyeksponować swoją osobowość własnym, niepowtarzalnym zapachem. Z myślą o potrzebie podkreślenia swojej indywidualności powstały perfumy molekularne, które można dowolnie miksować i tworzyć z nich unikalne kompozycje. Czym są i jak ich używać?

Wyróżnij się zapachem

Kto z nas nie marzył, by choć na chwilę zamienić się w perfumiarza i skomponować dla siebie zapach idealny? Wyobraź sobie, że z dwóch, trzech lub sześciu flakoników perfum, możesz codziennie stworzyć zupełnie inny, unikalny zapach i dostosować go do swojego nastroju, okazji, pory roku czy pogody. Jeszcze do niedawna taka metoda tworzenia spersonalizowanych perfum była dostępna dla nielicznych, którzy byli gotowi zapłacić za to naprawdę wiele. Polska marka perfumeryjna i kosmetyczna Prouvé stworzyła własną kolekcję perfum molekularnych i sprawiła, że teraz każdy może wykreować swój zapach.

Czym są perfumy molekularne?

To połączenie tradycyjnych nut zapachowych z cząstką molekularną. Sercem kompozycji jest pojedyncza, mocna nuta wiodąca, a molekuła jest jej tłem – swoistą pachnącą aurą. Molekuły nie mają swoich odpowiedników w naturze. To stworzone w laboratorium artystyczne interpretacje wrażeń. Uwydatniają nutę zapachową perfum i pobudzają zmysł powonienia. Podbijają też naturalny zapach skóry.

Perfumy molekularne różnią się od tych tradycyjnych. Mają inną architekturę zapachu. Nie wyróżniamy w niej klasycznej piramidy, ale strukturę cykliczną. W przeciwieństwie do perfum tradycyjnych, których nie można ze sobą blendować (czyli łączyć), bo każda obca nuta zakłóca spójność kompozycji, perfumy molekularne Prouvé można stosować pojedynczo lub swobodnie miksować ze sobą, a także eksperymentować z proporcjami i kolejnością nakładania. Skomponowanie własnych, unikalnych perfum jest bardzo proste. Wystarczy połączyć ze sobą dwa lub więcej zapachów, nanosząc je na skórę. Aromat rozwinie się na niej w indywidualny sposób. Dzięki tej właściwości można stworzyć zapach indywidualny niczym układ linii papilarnych.

Innowacja w świecie zapachów

Kolekcja perfum molekularnych Prouvé składa się z sześciu zapachów unisex, z których można uzyskać setki kompozycji. Każdy flakon to odzwierciedlenie konkretnego wspomnienia lub wrażenia, np. wakacji nad morzem, pachnącego ogrodu czy spaceru w lesie. Ich minimalistyczna formuła, składająca się z jednoskładnikowej kompozycji na bazie oryginalnych francuskich olejków zapachowych z Grasse oraz niepowtarzalnej cząstki molekularnej sprawia, że mają wyrazisty i przestrzenny charakter. Perfumy zostały stworzone z uwzględnieniem kilkumiesięcznego procesu technologicznego, odwzorowującego tradycyjny proces wyrobu perfum, składającego się z maceracji (czyli dojrzewania), wymrażania i filtracji.