Zadbaj o skórę po lecie z marką Perfect Coll!

Latem na skórę intensywnie działają czynniki atmosferyczne – słońce, wiatr, słona woda. Po wakacjach skóra wymaga szczególnie troskliwej opieki: regeneracji oraz właściwej pielęgnacji. Oczywiste? Tak! Ale…jak to zrobić naprawdę efektywnie? Troska o ciało na początku jesieni to warunek zdrowego wyglądu i długiego utrzymania pięknej opalenizny.

Promienie słoneczne pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, a w niewielkich dawkach korzystnie oddziałują na zdrowie. Niestety, intensywne słońce, z jakim mamy do czynienia latem, może poważnie wysuszyć skórę, a jej stan mogą jeszcze pogorszyć takie czynniki jak: słona woda, wiatr i klimatyzacja. Opalona skóra przypomina o tym, co w lecie najprzyjemniejsze, ale także o tym, czego wolelibyśmy nie zauważać. Staje się przesuszona, nieprzyjemnie ściągnięta i widać na niej drobne linie. To, jak poważne są jej uszkodzenia, zależy od tego, jak intensywnie korzystaliśmy z uroków lata. Skóra jest odwodniona i potrzebuje regeneracji oraz odpowiedniego odżywienia. Rozwiązaniem mogą być kosmetyki z kolagenem, które nawadniają naszą skórę oraz dostarczają jej składników stymulujących odbudowę.
Promieniowanie słoneczne sprawia, że nawilżenie skóry znacznie się zmniejsza. Powoduje to osłabienie struktury elastynokolagenowej odpowiedzialnej za odpowiednie napięcie skóry.

Skutek? Przebarwienia oraz popękane naczynka. Nie jest to jednak jedyny problem – na skórze twarzy pogłębiają się wtedy zmarszczki. Słońce najczęściej uszkadza tzw. płaszcz hydrolipidowy skóry, którego zadaniem jest ochrona naskórka. Problem wynika stąd, że równowaga fizjologiczna skóry została zaburzona poprzez negatywne czynniki. Odwodnioną skórę poznamy po tym, że jest grubsza, mało elastyczna, szorstka w dotyku, a miejscami może się łuszczyć. Opalenizna na wysuszonej skórze sprawia, że zmarszczki są jeszcze bardziej widoczne niż zwykle, mogą też pojawiać się przebarwienia i spękania. Warto zwrócić uwagę również na włosy – jeśli sprawiają wrażenie matowych, a ich końce rozdwajają się, to także świadczy o niedostatecznym poziomie nawodnienia.

Firma Perfect Coll proponuje kompleksowe rozwiązania, które mają na celu utrzymanie skóry w dobrej kondycji – także tej opalonej letnim słońcem! Kosmetyki Perfect Coll oparte są na kolagenie rybim. Co istotne, nasi rodzimi naukowcy jako jedyni na świecie potrafią produkować kolagen w formie hydratu. Hydrat kolagenu oraz naturalna stabilizacja sprawiają, że są to produkty przełomowe. Zapewniają doskonałą regenerację i nawilżenie skóry – mówi Dorota Waszczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Perfect Coll.