Nowości w linii Normacne marki Dermedic

Z myślą o pacjentach cierpiących na jedną z najczęstszych, przewlekłych chorób XXI wielu o skomplikowanej etiologii, jaką jest trądzik, marka Dermedic, rozszerzyła swoje portfolio o innowacyjne preparaty przeznaczone do profilaktyki trądziku oraz pielęgnacji skóry trądzikowej w trakcie antybiotykoterapii i. Produkty wykazują synergiczne działanie obejmujące wszystkie przyczyny powstawania trądziku.

Nowości w serii NORMACNE to nowatorskie i skuteczne podejście do walki z trądzikiem. Po raz pierwszy na rynku dermokosmetyki przeciwtrądzikowe wykazują działanie na wszystkie bez wyjątku przyczyny powstawania tego schorzenia, a tym samym skutecznej zatrzymują powstawanie zmian zapalnych na wczesnym etapie ich rozwoju i zapobiegają tworzeniu się nowych. Wśród przyczyn powstawania trądziku wymieniamy:
⦁ zwiększoną/zaburzoną produkcję łoju o nieprawidłowym składzie,
⦁ wzmożone rogowacenie ujść gruczołów łojowych,
⦁ rozwój bakterii Cutibacterium acnes,
⦁ komunikację miedzy bakteryjną (quorum sensing),
⦁ wytwarzanie biofilmu bakteryjnego,
⦁ nadprodukcję wolnych rodników.

Dzięki zastosowaniu kompleksów VEPROLANUMTM oraz OXYNIACYDETM objętych zgłoszeniem patentowym nie dochodzi do grupowania się bakterii w kolonie oraz utworzeniu chroniącego je biofilmu bakteryjnego. Preparaty ponadto normalizują produkcję łoju i sebum, działają antyoksydacyjnie oraz chronią skórę przed szkodliwym wpływem zanieczyszczonego powietrza. Zapobiegają również zmianom w mikrobiomie, łagodzą ogniska zapalne, likwidują niedoskonałości skórne i przywracają właściwy poziom nawilżenia skóry.

KOMPLEKS VEPROLANUMTM to wyjątkowe połączenie antybakteryjnych składników aktywnych działających na wszystkie aspekty aktywności bakterii Cutibacterium acnes na skórze (hexylresorcinol, kwas linoleinowy, resvaratol, hordeina, neuroprzekaźnik gaba, dipotassium glycyrrhizinate) dzięki czemu uzyskujemy:
⦁ działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalnie,
⦁ normalizację pracy gruczołów łojowych,
⦁ zaburzenie komunikacji między bakteryjnej (quorum sensing) i zapobieganie tworzeniu się biofilmu bakteryjnego,
⦁ zapobieganie powstawaniu blizn pozapalnych,
⦁ wspomaganie gojenia ran,
⦁ redukcję i rozjaśnianie przebarwień pozapalnych,
⦁ zapobieganie zatykaniu porów.

KOMPLEKS OXYNIACYDETM to innowacyjne połączenie trzech silnych przeciwutleniaczy (ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej, niacynamid, resveratol) wpływających na:
⦁ ograniczenie nadprodukcji wolnych rodników w skórze trądzikowej – jednego z głównych czynników rozwoju bakterii Cutibacterium acnes.
⦁ zapobieganie powstawaniu stanów zapalnych i zmian w mikrobiomie,
⦁ ochronę skóry przed zanieczyszczeniami środowiskowymi.

Terapeutyczna skuteczność i niekomedogenność produktów NORMACNE zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.