Żelowe konsystencje – idealne na lato

Preparaty pielęgnacyjne różnią się między sobą nie tylko w zależności od tego do jakiego typu skóry są przeznaczone (sucha, tłusta, mieszana, naczynkowa itp.), ale także konsystencją. Latem chętniej sięgamy po kremy oparte na lekkich żelowych formulacjach. Ich stosowanie przynosi szereg korzyści: szybciej się wchłaniają, działają zaraz po nałożeniu, dłużej utrzymują nawilżenie w skórze, a niekiedy dodatkowo wykazują efekt chłodzący po aplikacji.

Wśród produktów kosmetycznych w formie żelowej możemy wyróżnić zagęszczone wodne formulacje z dodanymi substancjami aktywnymi oraz emulsje o żelowej konsystencji, skomponowane na bazie tłuszczowej, charakteryzujące się jednak bardzo lekką formą.

 

Zagęszczona wodna formulacja czy emulsja żelowa

Zagęszczone wodne formulacje to zwykle produkty w których stosuje się niewielką liczbę składników ogółem, przy czym ilość składników aktywnych w takiej formulacji jest znacząca. Umożliwia to uzyskanie skoncentrowanych formuł o odpowiednim działaniu.

Kremy-żele to produkty nie pozostawiające uczucia tłustości, gdyż w tego typu preparatach ograniczona jest możliwości wprowadzenia lipofilowych (tłuszczowych) substancji aktywnychi przenikania ich do głębszych warstw naskórka. W przypadku, gdy poszukujemy produktów wykazujących działanie powierzchniowe (np. preparaty punktowe na trądzik), wówczas działanie tylko na wierzchnie warstwy naskórka stanowi atut takiego produktu.

Emulsje żelowe to unikalne połączenie żelowej konsystencji i bogactwa tradycyjnego kremu. Pozostawiają na skórze świeże, lekkie odczucie. Szybko się wchłaniają i zapewniają natychmiastowe nawilżenie, nie pozostawiając tłustego filmu. Są to produkty idealne pod makijaż i do dziennej pielęgnacji skóry problematycznej (brak efektu zatykania porów, umożliwienie „oddychania” skóry). Dodatkowe zalety takiej formulacji dotyczą aspektu technologicznego – łatwy proces produkcyjny, mniejsze zużycie energii, często proces produkcyjny prowadzony jest „na zimno”. Jednak konsumentom preferującym bogate kremy o działaniu intensywnie odżywczym, żelowa konsystencja może wydawać się zbyt lekka. Osoby te mogą wzmocnić swoją codzienna pielęgnację stosując np. Nawadniający kremem przeciwzmarszczkowy na dzień lub Serum nawadniające twarz, szyje i dekolt z linii Hydrain3 Hialuro.

 

Propozycja DERMEDIC

Krem-żel ultranawilżający Hydrain3 Hialuro to emulsja żelowa przeznaczona dla każdego rodzaju skóry wymagającej intensywnego nawilżenia. Lekki, nietłusty krem-żel zapewnia ulgę dla suchej skóry, odczuwalną przez 48 godzin po zastosowaniu. Utrzymuje właściwy poziom wody w naskórku przez wiele godzin. Uzupełnia niedobory wody w skórze, jednocześnie ograniczając jej transepidermalną utratę (TEWL).

W jego składzie znajdziemy wodę hipertermalną z Poddębic zawierającą dobroczynny dla skóry zestaw minerałów:
– wapń – wspomagający proces regeneracji, działający kojąco
i antyalergizująco w przypadku skóry atopowej i nadwrażliwej, ma delikatne działanie ściągające i przeciwzapalne,
– magnez – o działaniu tonizującym i opóźniającym procesy starzenia,
– żelazo – poprawiające koloryt skóry, jony żelaza dotleniają komórki,
– krzem – wzmacniający  naczynia krwionośne, zwiększajacy elastyczność i odporność naskórka,
– sód i potas – regulujące poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry,
– pochodne siarki – siarczany likwidujące zmiany trądzikowe.

Ponadto zawarty w kremie kompleks składników AqualareTM to innowacyjne połączenie intensywnie nawilżającej betainy i drobnych, łatwo przenikających do skóry, cząsteczek kwasu hialuronowego, który intensywnie rewitalizuje i pozostaje w skórze na dłużej. Składniki kompleksu AqualareTM uzupełnione zostały o działanie witaminy E, dzięki której stopniowo uwalniane w skórze cząsteczki  o silnych właściwościach nawilżających wbudowują się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego wierzchniej warstwy naskórka, a bariera naskórkowa ograniczająca transepidermalną utratę wody zostaje wzmocniona.
Krem-żel HYDRAIN3 HIALURO przez dostarczenie minerałów i witamin wzmacnia i regeneruje skórę, co sprawia, że odzyskuje ona zdrowy i promienny wygląd. Nie zatyka porów. Nie pozostawia tłustego filmu. Doskonały pod makijaż.